O nás

Ahoj!

Volám sa Emília a založením tohoto webu oficiálne preberám žezlo po vášnivých kuchárkach v našej rodine. A že ich na čele s mojou mamou Táňou veru bolo!

Maminke sa podarilo zozbierať množstvo receptov. Nielen našich rodinných, ale aj niektoré takmer zabudnuté recepty zo staručkých kuchárskych kníh. Recepty, na ktorých sme odrastali, ktoré naozaj fungujú a naučiť sa ich môže každý. Je mi cťou a veľkým pôžitkom v tejto tradícii pokračovať.

Varenie milujem. Je to úžasný rituál, kedy sa môžem ponoriť do svojho sveta a vytvoriť niečo parádne. Celý proces prípravy jedla a ako variť čo najefektívnejšie ma fascinuje a užívam si ho. No a potom celú rodinu, kamarátov a hostí poriadne nakŕmiť. To je pocit na nezaplatenie :)

Bude skvelé, ak sa všetky zozbierané recepty, rady a vedomosti dostanú medzi ďalších ľudí. Veľmi dúfam, že sa vám Bonviváni budú páčiť.

Recepty sú podrobne vysvetlené. Občas pridaný moderný nádych, užitočná rada, alebo praktická alternatíva. Cieľom je, aby variť zvládli aj začiatočníci a aby pokročilejší našli inšpiráciu.

Ak by ste mali otázky okolo Bonvivánov, kontaktujte ma prosím na emko@bonvivani.sk. Rada na všetko odpoviem.

Želám pohodovú náladu pri varení a dobrú chuť!


emko