Poviem Vám tak, veľmi ľúbim jogurty a o to viac, keď majú mňamóznu príchuť. Poviete si, v obchodoch je takých mnoho, ale keď ja v nich cítim to umelé a vôbec si ich neviem náležite vychutnať... Vzala som to teda do vlastných rúk a miešam si taký podľa svojho gusta :-)

Raňajkový jogurt

Na prípravu svojho jogurtu používam grécky jogurt, ktorý má síce väčší obsah tuku, ale je menej zaťažujúci pre moje trávenie ako smotanový, hoci kvalitný. Ešte lepší je nepochybne domáci, aj tu je super recept od EviCZky, stojí za vyskúšanie :-)

Do misky naložíme jogurt v množstve ľubovoľnom - ja som na svoju veľkosť pohárika použila 6-7 kopcovitých lyžíc. Pridáme med, najlepšie nie z obchodu, ale od včelára, mňam :-) Dobre premiešame a môžeme nakladať do pohárika vrstviac jogurt a sekané či lupienkové mandle. Zvyknem si robiť takýto jogurt vo väčšom množstve, nechám ho tesne uzavretý v chladničke a mám raňajky aj na tri dni :-)

Nie je to nič svetoborné, práve naopak, ale taká dobrota! A že máme teraz to leto, naložím si k tomu ovocie z trhu a ako vraví moja mamina, mám hrče až za ušami! :-D

Hodnotenie

ZdieľajPridaj sa
Komentáre

Zobraziť profil klaura
~ 01.08.2013 - 15:03

priznám sa, že s mandľami som si jogurt ešte nemiešala ... musím vyskúšať ... už aby bolo ráno ... :)

Zobraziť profil Naty
~ 02.08.2013 - 21:14

joj, ja mandle veľmi môžem :-) skúšali ste?

Zobraziť profil klaura
~ 03.08.2013 - 00:41

chutilo ... mňamka to je ... :)

Zobraziť profil Táňa
~ 02.08.2013 - 21:24

Ja mandle môžem, aj med...ale jogurt na lačno v tomto teple mi zrýchľuje krok :-)