Pre prípad záchrany mám často v chladničke lístkové cesto, z ktorého sa dá veľmi rýchlo pripraviť veľa chutných receptov. Na sladko či na slano a hlavne rýchlo vykúzlite rôzne dobroty a nečakaný hosť sa bude oblizovať za ušami. Dalo by sa povedať, že aj tieto tyčinky sú také párty záchranárky, ktoré som "zvrtla" raz-dva.

Tyčinky z lístkového cesta

Suroviny

Cesto rozváľkame potrieme kečupom, do ktorého sme roztlačili cesnak. Len tak na to natrháme čerstvú bazalku a trochu posolíme.

Cesto preložíme a nakrájame na pásiky, ktoré chytíme za konce a stočíme do špirály. Poukladáme na papier na pečenie a pečieme cca 20 minút na 200 stupňov (nebojte sa ak tie špirály nevyzerajú extra krásne - po upečení budú krajšie). Niekto ešte potiera povrch vajíčkom - ale ja tyčinky nepotieram. A ako inšpiráciu ponúkam pár tipov na ďalšie plnky do tyčiniek. Slané napr. špenát + syr + cesnak, syr + slanina, pesto, atď. Sladké napr. hustejší puding, tvaroh + vajce + hrozienka + pomarančová kôra, kakao, lekvár, maková plnka, atď. Určite vám ešte napadnú ďalšie skvelé variácie, tak sa teším, že vyskúšate a pochválite sa. Dobrú chuť.

Hodnotenie

ZdieľajPridaj sa
Komentáre

Zobraziť profil emko
~ 20.08.2013 - 08:30

krasna fotka remperitka! :)

tak ked skusim nejaku svoju variaciu, tak pridam aj ja foto a pochvalim sa ;)

Zobraziť profil remperitka
~ 20.08.2013 - 12:02

Ďakujem ;) veľmi vďačná záležitosť tieto tyčinky :)

Zobraziť profil Táňa
~ 20.08.2013 - 21:45

Ja robievam s nivou plnené :-)

Zobraziť profil remperitka
~ 21.08.2013 - 08:32

no krásne :) s nivou som este nerobila a teraz ju zrovna doma mám tak vyskúšam cez víkend :)

Zobraziť profil Babetta
~ 15.09.2013 - 19:37

Náplň dávám na polovinu rozváleného těsta a přeložím, dále stejně, jak je v receptu, tyčinky jsou vynikající...