tlač receptov

chcela by som poprosiť o radu ako si vytlačiť recept, ktorý mám uložený v rubrike obľúbené. Predtým tam bola ikona tlačiarne a pekne sa dal vytlačiť recept s obrázkami, neviem niečo som prehliadla ale už sa mi to nedá.

To tlačenie receptov sa práve prerába takže chvíľu nefunguje. Keď to bude hotové tak dáme vedieť :)

Veci sa majú tak, že sme sa rozhodli pôvodné tlačítko pre tlač úplne vyhodiť. Možnosť tlačenia receptov ale nezanikla, akurát sme celý koncept zmenili. Z tlačenej verzie sme po viacerých dotazoch odobrali obrázky (šetríme papier!) a recepty sa teraz dajú poslať na tlačiareň tým najjednoduchším spôsobom, aký v prehliadačoch existuje od pradávna. Ak si zobrazím na stránke konkrétny recept, ktorý chcem vytlačiť, potom:

1. Z menu prehliadača vyhľadám položku Print/Tlač (či uz je to Chrome, Firefox, Safari, IE...)
2. Ten istý tlačový dialóg je možné vyvolať pomocou klávesovej skratky (Windows: Ctrl+P, Mac: ⌘+P)
3. Treťou možnosťou je kliknutie na farebnú ikonku + v ľavej časti stránky (pribudla pod zdieľacie tlačítka fb, twitter, g+, pinterest). Otvorí sa ponuka s ďalšími možnosťami zdieľania príspevkov a jednou z možností je aj "Tlačiť".

Ospravedlňujem sa, že sme o týchto zmenách pozabudli informovať. Nejakú dobu už fungujú.

Nechápem prečo ste zrušili funkciu uložnia receptu vo formáte *.pdf... predtým som si ich tak ukladal, prípadne tlačil, teraz tá možnosť nie je, nezavediete to znova?

Dôvod je ten istý ako pri samotnom posielaní receptov na tlačiareň. Funkcia, ktorá tu bola impleventovaná, nebola úplne spoľahlivá a bola závislá sa na pluginoch tretích strán. Ako lepšie riešenie sa javí použiť funkciu, ktorá je implementovaná priamo v samotnom prehliadači. Či už pre tlač, alebo pre ukladanie v *.pdf, ktoré sa nachádza v tom istom tlačovom dialógu. Takto to vyzerá napr. v Chrome: http://imageshack.cz/image/vFx (vľavo dolu link "Otvoriť súbor PDF...")

Sekcia: