Stratené recepty?

Ahojte :), prosím, nejak sa neviem dopátrať k niektorým receptom. Odstraňujú sa? Aktuálne pátram po výbornej fyzuľovej nakyslo s klobáskou. Našla som len recept s údeným mäsom. A celkovo sa mi zdá, že polievok v zozname dost ubudlo :( Ďakujem za vysvetlenie

Dobré ránko :)
Áno, niektoré recepty boli odstránené, nie je ich veľa, ale rozhodli sme sa tak z niekoľkých dôvodov.
V prvom a najdôležitejšom rade je to fakt, že celý web bonviváni chceme postaviť na kvalite a nie kvantite. Preto dennodenne prechádzam databázu a hľadám chyby. Po takejto razii sme zrušili recepty, ktoré nespĺňali naše kritériá kvality. Či už z dôvodu chybných surovín, precíznosti postupu, zlej fotky a podobne. Tiež sme zmenili pôvodný koncept webu, kedy sme zo začiatku dovolili niektorým ľudom publikovať svoje recepty. Stávalo sa totiž, že niekto zverejnil jeden až dva recepty a potom sa už na bonvivánov neprihásil. Ja to chápem, že niekto stratí záujem, alebo si začne svoj vlastný blog, alebo má iné starosti. Ale pre mňa je ťažké opravovať recept, ak nemôžem už s daným autorom komunikovať. Tiež sa mi nepáči, že niekto iný napíše pod recept komentár, prosí o radu a cíti sa ignorovaný, pretože autor už na bonvivánov nechodí. Mrzí ma to, keďže ja s manželom sa starám o bonvivánov už niekoľko rokov dennodenne a web nás stojí nemálo energie a financií. Do budúcna ho chceme stále zlepšovať, pridať nové funkcie a chceme, aby tu boli recepty, za ktorými si môžeme stáť. Takže netreba zúfať, recepty budú stále pribúdať, takisto ako sa budú zlepšovať technické parametre webu :)

Dobrý deň
tiež som si všimla, že recepty miznú, ale tiež že niektoré recepty od pani Táni prešli pod Emko, vrátane fotografií aj komentárov. Sledovala som iba pani Táňu, má skvelé recepty aj postupy, dosť sme v poslednej dobe podľa nej varili. teraz sa mi recepty ťažšie hľadajú a hlavne sa mi zdá nefér, že niekto sa chváli cudzím perím...

https://bonvivani.sk/obsah/o-nas
Po prečítaní snáď bude jasnejšie že Táňa a emko sú mama s dcérou a zmeny v receptoch sa dejú na základe ich vzájomnej dohody, keďže sa Táňa rozhodla venovať iným činnostiam a nemá čas odpovedať na komentáre, ktoré pribúdajú pod jej receptami. Zároveň ak došlo k zmene autora receptu, tak až po novom prepracovaní, nových fotografiách a snahe o neustále zlepšovanie kvality. Dúfam že je to takto pochopiteľnejšie.

Viem, že Táňa a Emko sú matka s dcérou. Napriek tomu sa mi zdá to preberanie receptov nepochopiteľné. Udržiavať diskusiu pod receptami p. Táni sa dalo naďalej, len by reagovala Emko. Takto to sťažuje vyhľadávanie a hlavne sa strácajú príbehy, ktoré pani Táňa k receptom písala. Škoda, že sa prestala venovať písaniu, rada som čítala jej príspevky.

No a ani s tým novým prepracovaním a prefotením receptov to nie je celkom pravda. Keďže si väčšinu receptov, ktoré ma zaujímajú uložím (práve z dôvodu, že recepty občas miznú), tak vidím, aké boli pôvodné fotografie. Takže prepáčte, ale naozaj sa niekto chváli cudzím perím.

Napadla Vás aj taká možnosť, že autorom fotiek u mnohých "pôvodných" receptov bola emko? Nehľadajte za tým žiadne konšpiračné teórie. Uvarili či upiekli recept často aj spolu, odfotila jedna, zverejnila druhá. Jednoducho, ak sa raz nejako spolu na pokračovaní fungovania webu dohodli, tak je to len a len ich vec a nerozumiem Vašej motivácii to nejako spochybňovať.

Sťažuje sa vyhľadávanie? Ako? Recepty majú pôvodný názov, pôvodnú URL adresu, na vyhľadávaní sa absolútne nič nezmenilo. Spravovať komentáre pod stovkami receptov je naozaj jednoduchšie ak Vás upozorní na nový komentár e-mail, ktorý je odosielaný autorovi.

Drahá pani skarletka, o čo vám vlastne ide? Chcete nejako brániť moju mamu? Cítite, že sa jej stala nejaká veľká krivda? Z vašich ofenzívnych rečí to celkom tak vyplýva. ..

Takže na rovinu. Celú myšlienku na vznik bonvivánov som mala ja. A tvrdo som pracovala na tom, aby bonviváni vznikli. Moja mama mi k tomu veľmi pomohla svojou zbierkou receptov. A snáď ešte viac pomohol a stále pomáha môj manžel, ktorý sa stará o všetky technické parametre webu. A tej roboty, aby web mohol fungovať, nie je naozaj malo. Každý jeden deň.

Moja mama má svoj vek a svoje zdravotné problémy a iné priority. A toto by ste mohli rešpektovať. Má právo sa venovať svojim iným činostiam. A ja s manželom zase máme právo pracovať ďalej na webe a zdokonalovať ho ako sa len dá.

Vaše príspevky mi pripomínajú len irelevantný bľabot od niekoho, kto sám nič poriadne nevyprodukoval a len mudruje o tom, ako by to urobil lepšie. Takže s prepáčením, ale volím ostrejší tón, pretože vy sama si neberiete servítky a urážate ma dostatočne... možno sa najprv zamyslite nad formou a vôbec zmyslom komunikácie, než napíšete niečo ďalšie ..

Pekný deň :)

Dobry den. Precitala som ze niektore recepty nepresli reviziou ale napriek tomu dalo by sa k nim nejako dostat? Velmi dlho som hladala jeden kolacik a vyskusala mnoho receptov ale az ten od vas mojmu manzelovi chutil tak ako si ho pamata z detstva. Velmi pekne prosim mohli by ste mi ho nejako poslat? Ide o kolacik Griskoch.Dakujem

Sekcia: