Malá inšpirácia z kuchyne mojej maminky :)

Chlebíčky, kanapky a chuťovky

Fotky chlebíčkov, chuťoviek a kanapiek, aby ste mali inšpiráciu. Kto by takýmto odolal? :)

Celozrnná bageta je potretá horčicovým maslom, na nej uložená treščia pečeň, kúsok citrónu, kolieska cibule a kúsok vňaťky.

Ďalšia chlapská klasika: Klobásové jednohubky. Kolieska rohlíka potreté horčicovým maslom, koliesko fajnovej domácej maďarskej pikantnej klobásy, koliesko uhorky a dva druhy čerstvej papriky.

Pre slečny k vínečku nivové chuťovky s hroznom. Len maslom potretý rohlík s kúskom nivy a namiesto hrozna som použila sultánku. Je sladšia a bez zrniečok.

Šunkový chlebíček. Plátok sendviča potretý šalátom na chlebíky, stočený plátok pražskej šunky, mesiačik vajíčka, kolieska znojemskej uhorky, a kúsok paprikového syra.

Šunkovo - salámové chlebíčky: Plátom sendviča potretý sardinkovou pomazánkou, na polovici plátok pražskej šunky, na druhej uložené tri ružičky uheráku, alebo inej kvalitnej suchej salámy. V strede mesiačik vajca, obložený z jednej strany vejárikom znojemskej uhorky, z druhej strany mesiačikom cherry paradajky a na ozdobu nastriekaný krémový syr s kúskom vňate.

Šunkové chlebíčky na parížskom šaláte. Plátok sendviča, na ňom parížsky šalát, cez celé plátok pražskej šunky, na jednej strane vejárik znojemskej uhorky, v strede 1/4 vajíčka, z druhej strany polovica cherry paradajky a ozdobené ružičkou krémového syra s vňaťkou.

Chlebíčky s uherákom: Plátok sendviča jemne potretý sardelovým maslom, ozdobený uherákom, alebo inou kvalitnou suchou salámou, v strede koliesko vajíčka, na okraji plátok syra, na druhom ružička krémového syra, ozdobené čerstvou uhorkou, kúskom čerstvej kápie a štipka vňaťky...

Syrové chlebíčky: Plátok sendviča potretý maslom, obložený syrom - v strede kôpka strúhaného eidami, na jednej strane plátok nivy, na druhej toastový syr paprikový, v strede vajíčko, ružička krémového syra...ozdobené čerstvou paprikou, uhorkou a vňaťkou.

Chlebíčky so šunkovou penou: Z masla, šunky a krémového syra vyšľahať penu, nastriekať na plátky sendviča a ozdobiť kúskom vajíčka, syra, rajčiny a papriky.

Syrové jednohubky: Zo syra, majonézy, smotany a cesnaku urobiť pomazánku, dať na celozrnnú bagetku a ozdobiť lístkom poľníčka a kúskom paradajky...

Chlebíčky s vlašským šalátom: Na sendviči šalát, šunka, vajíčko a čerstvá zelenina...

Kanapky lienky: Kolisko chlebíka potreté aj zboku krémovým syrom, obalené v nasekanej vňaťke, na vrchu oliva, z paradajky krovky, tykadlá z pórku a bodky z balzamicového krému...

Párty chlebíky: Arabský chlieb sa naplní grilovanou kuracinou a zeleninou. Zavinie sa pevne ako palacinky, šikmo rozkrojí a uloží na misy...

Chlebíčky na misiach:

ZdieľajPridaj sa
Komentáre

Zobraziť profil Lubka
~ 24.03.2015 - 11:54
jednoducho krása......
Zobraziť profil Eva222
~ 09.04.2015 - 19:05
Vyzerajú skvelo
Zobraziť profil ivanap
~ 29.12.2016 - 17:39
Dobry den Tanicka, prosim Vas ako robite horcicove maslo.Dakujem Vam velmi pekne.
Zobraziť profil emko
~ 29.12.2016 - 18:07
Stačí zmiešať maslo s dobrou horčicou. Ale keď už labužníčiť, tak sa oplatí urobiť domáce bylinkové maslo :) https://bonvivani.sk/recepty/bylinkove-maslo
Zobraziť profil Matado
~ 03.09.2020 - 13:48
Dobrý krásne chlebíčky aký prosím použiť syr na ružičku krémového syra. Ďakujem