Čo na rýchlo pripraviť, keď k vám príde nečakaná návšteva a skoro nič v chladničke nemáte?
Hlavu hore, stačia vám dve suroviny - lístkové cesto a marmeláda. Do pol hodiny máte na stole tieto lístkové chutné a efektné koláče.

Lístkové koláče

Suroviny

Rúru zapneme na 230 stupňov. Než sa ohreje, pripravíme koláče. Lístkové cesto rozvaľkáme do tvaru štvorca asi 35x35 cm. Rádielkom rozdelíme na 16 častí.

Každý štvorec cesta nakrojíme asi centimeter pod cípmi tak, aby stred ostal vcelku. Do stredu dáme malú lyžičku marmelády, alebo slivkového lekváru. Nedávajte džem, ten by celý vytiekol.

Chytíme cípy cesta a dáme ich do stredu marmelády.

Koláče dáme na plech a prstom stlačíme stred. Plech vložíme do rúry a pečieme asi 13 minút. Upečené koláče môžete posypať mletým cukrom.

Hodnotenie

ZdieľajPridaj sa
Komentáre

Zobraziť profil orinka
~ 21.06.2015 - 08:46
Moc děkuju za dobrý nápad, všecky suroviny jsem měla doma, tak to zrovinka peču. Pravda, nebude to tak krásné, každý kousek mám jiný, ale určitě si pochutnáme.
Zobraziť profil Ejak
~ 26.05.2016 - 06:33
Dobrý deň, no toto je super recept, ja som sa registrovala iba dnes ale tie recepty, ktoré tu vidím, no úúúúžasné. Určite vyskúšam aj Váš a vopred ďakujem, že sa ním môžem blysnúť pred kolegynkami a rodinou :o). Mňam
Zobraziť profil emko
~ 26.05.2016 - 08:08
Ďakujeme veľmi za pochvalu a milé slová a vitaj :)
Zobraziť profil Ejak
~ 26.05.2016 - 13:02
Ďakujem, volám sa Erika ale už som si toto meno nemohla dať do prihlasovania. Moja neterka, kým ešte nevedela poriadne vyslovovať slová, ma volala Ejak, tak preto táto prezývka. Ešte raz ďakujem za privítanie :o).