Bramboračka

emko ~ 25. september 2017 - 5:37

Skvelá zemiaková polievka s hubami, veľmi obľúbená v Čechách. Toto je starý rodinný recept a polievka je naozaj vynikajúca. Zahreje a zasýti.
Polievka je grunt, o tom niet pochýb!

Suroviny
800
g
200
g
100
g
100
g
 
hrsť
 
 
 
 
100
g
3-4
PL
1
ks

Sušené huby namočíme do teplej vody. Medzitým očistíme zeleninu. Vo väčšom hrnci na masle orestujeme cibuľu, prisypeme múku a zalejeme vodou. Za stáleho miešania privedieme k varu. Vody dáme aspoň dva litre. Pridáme huby, na väčšie kocky pokrájané zemiaky a na maličké kocky pokrájanú koreňovú zeleninu. Osolíme, pridáme koreniny a všetko povaríme do mäkka.

Ku koncu varenia pridáme pretlačený cesnak a ešte krátko povaríme. Do hotovej polievky pridáme sušenú majoránku rozdrvenú v dlaniach.
Ak by ste mali polievku riedku, zahustite ju hrsťou ovsenných vločiek, ktoré v polievke ešte povaríte.

Komentáre

Žirafka ~ 13. január 2014 - 11:28

Dobré dopoledne :-) polívečka vypadá úžasně. Přesně takto ji vařím i já.....jen ještě přidávám do vody bobkový list a na konci lehce dochutím vegetou bez glutamanu a zakápnu octem. Je to sytá a výborná polévka :-)

0

womAnka ~ 18. január 2014 - 13:43

keď som ju varila, lamentovala som, že kto poje toľko polievky (kedže naša domácnosť obsahuje len dva kusy:D)..ale zrazu jedna miska k druhej, tretej...a dnes musím variť zasa :D

0

Mississka ~ 26. september 2017 - 4:07

Akurát som dovarila. Vynikajúca, prevoňaná cesnakom, ktorým som nešetrila :) Muž sa poteší, keď príde z práce :)

0
Nezabudni sa s receptom podeliť aj s ostatnými, podporíš tým moju prácu. Ďakujem!
Tento recept nájdete v nasledujúcich kategóriach:

Zdielaj