Pralinkové rezy

emko ~ 22. december 2022 - 5:23

Ak neviete, čo dobré upiecť ku kávičke, tu je jeden celkom jednoduchý recept.

Pečieme na menšom plechu 24x36 cm

Suroviny
Tmavé cesto:
 
 
4
ks
1
PL kopcom
Svetlé cesto:
 
 
4
ks
Krém:
 
 
1/2
ks
200
ml
150
g
30
ml
Rozvar:
 
 
100
ml
50
ml
50
ml
Poleva:
 
 
30
g
Ostatné:
 
 
Sezóna

Upečieme dva pláty cesta. Jedno svetlé a druhé tmavé podľa rozpisu surovín. Najskôr vyšľaháme bielky, v druhej miske žĺtky s cukrom a postupne zľahka primiešavame múku s kypriacim práškom. Cesto rozotrieme na plech s papierom na pečenie a pečieme na 180 stupňov necelých 15 minút. Takisto upečieme aj tmavé cesto, tam pridáme spolu s múkou aj kakaový prášok.

V mlieku uvaríme puding (zlatý klas s kakaom) a necháme ho vychladnúť. Maslo vyšľaháme s cukrom a postupne doň zašľaháme studený puding.

Uvaríme aj rozvar na kropenie cesta. Sirup s vodou dovedieme k varu a odstavíme, pridáme rum a necháme vychladnúť.

Oba pláty cesta po dĺžke prekrojíme. Z cesta odložíme asi dve lyžice. Dole dáme pás tmavý, natrieme polovicou krému a položíme svetlý pás. Ten polejeme polovicou rozvaru a natrieme džemom. Na džem dáme svetlé cesto a polejeme zbytkom rozvaru. Natrieme druhou polovicou krému a položíme tmavé cesto.

Takto pripravený koláč zhora niečim zaťažíme a dáme stuhnúť do chladničky. Potom vrch natrieme zbytkom krému, ktorý sme si odložili a polejeme čokoládou, ktorú sme pripravili vo vodnom kúpeli. Keď čokoláda stuhne, okraje zarovnáme (odkrojíme bokom), rezy nakrájame a podávame. Z tejto dávky mi vyšlo 16 kusov.

Nezabudni sa s receptom podeliť aj s ostatnými, podporíš tým moju prácu. Ďakujem!
Tento recept nájdete v nasledujúcich kategóriach:

Zdielaj