Niečo fajnové pre milovníkov plesňového syra. Chrumkavé tyčinky z nivového cesta, sypané rascou a hrubozrnnou soľou. Výborne sa hodia k vínu, alebo k pivu.

Recept je veľmi jednoduchý, skladá sa len z troch surovín. Všetko sa hodí naraz do mixéru s nožíkmi a vykutruje sa lesklé cesto. Je to rýchlovka a tyčinky sú ihneď na stole. Treba len dodržať pomer surovín 1:1:1. Z tejto jednej dávky budete mať tyčinky na 1 plech.

Chrumkavé nivové tyčinky

Suroviny

 

100

g syr niva

100

g maslo

100

g múka hladká

Na potretie:

vajce

Do mixéra s nožíkmi dáme z chladničky syr nivu, studené maslo pokrajané na kocky a hladkú múku. Zapneme mixér, suroviny sa postupne spracujú na cesto. Maslo a syr sa mixovaním ohrejú a hmota sa pekne spojí. Cesto potom na pomúčenej doske rozvaľkáme na obdĺžnik hrubý asi 4 mm a rádielkom pokrájame dlhé tyčinky necelý jeden centimeter hrubé. Poukladáme ich na plech s papierom, rozpálime rúru na 200 stupňov a tyčinky potrieme vajíčkom a posypeme rascou, soľou, alebo sezamom.

Plech vložíme do rúry a pečieme asi 10 minút.

Hodnotenie

ZdieľajPridaj sa
Komentáre

Zobraziť profil orinka
~ 01.01.2015 - 17:33
Já jsem kdysi pracně natírala jednotlivé tyčinky taky, než jsem přišla na to, že je lepší vajíčkem potřít plát vcelku - ještě než ho rozkrájíme. To samé s posypáváním, taky na celý. Pak se to velmi snadno a rychle rozkrájí a už jenom peče.