Karamelový medovník musí mať snáď každý rád. Voňavý a sladký, jednoducho nebíčko v papuľke :)

Karamelový medovník

Suroviny

 

5

ks vajce

5

PL med

400

g cukor

400

g múka hladká

360

g maslo

1

PL prášok kakaový

1

PL sóda jedlá

Krém:

2

ks salko karamelové

400

g maslo

50

g orechy vlašské

Všetky suroviny na cesto okrem masla dáme do misky. Maslo roztopíme a nalejeme do misky. Mixérom poriadne vyšľaháme. Na pečiaci papiernakreslíme obrys vnútornej strany plechu a na celý obdĺžnik natrieme stierkou cesto hrubé asi 3-4 mm.

Každý plát vložíme na papieri na plechu do rozpálenej rúry na 180 stupňov a pečieme asi 5-6 minút. Rúru treba sledovať, lebo to ide rýchlo. Hotové je vtedy, keď má korpus medovo-hnedú farbu.

Z tohto množstva vyjde 8 plátov. Každý plát necháme vychladnúť na rovnom povrchu. Jeden plát som odložíme bokom.

Kým pláty poriadne vychladnú, vyšľaháme v miske do peny maslo s dvomi karamelovými salkami. Týmto krémom potrieme každý plát a posypeme mletými orechami.

Na vrchný plát som natrieme zbytok krému. Ten jeden zvyšný odložený plát rozmrvíme so zbytkom orechov a touto drobenkou posypeme vrch medovníka.

Hotový medovník dáme na hodinu stuhnúť do chladničky. Tento medovník je hneď mäkký a zabalený vo fólii nestvrdne.

Hodnotenie

Kategórie

ZdieľajPridaj sa
Komentáre

Zobraziť profil remperitka
~ 02.12.2014 - 16:06
aj ja robievam - ale plnku robim na jedno karamelove salko 125g masla a 2 karamelove pudingy uvarene v 700ml mlieka, a je to uzasne :) mnam :) dlho som nerobila tento kolacik tak mi slinky vybehli :)
Zobraziť profil zdenka131
~ 28.12.2014 - 20:44
Dnes som piekla tento medovník. S cestom sa výborne pracovalo. Je to najlepší a najjednoduchší recept, aký som zatiaľ skúšala. Ďakujem.