Leto je za nami, nastal čas, kedy hojne dozrievajú jablká. Tak ako každý rok, i tento bude v hrnci bublať výživa pre vnúčatká.

Detskú výživu, alebo predsnidávku varím jednoducho. Nedávam žiaden puding ako je to dnes moderné, ale pekne klasicky. Tak, ako nám ju kedysi varievala naša mama.

Vyskúšajte aj vy, mladé mamičky, čo predsnidávku kupujete v obchodoch za drahé peniaze.
Viem že kupovaná ušetrí čas, no niekedy sa mi zdá, že si to až príliš uľahčujeme...

Množstvá surovín sú len orientačné v závislosti na druhu jabĺk.

Detská výživa

Suroviny

 

2500

g jablko

2

ks cukor vanilkový

500

ml voda

5-10

PL cukor kryštál

3-6

PL šťava citrónová

Jablká očistíme, zbavíme jadierok a nakrájame na menšie kúsky rovno do hrnca. Zasypeme cukrom, aj vanilkovým cukrom, pridáme šťavu z citrónov a premiešame. Množstvo cukru a citróna dávam vždy podľa toho, z akého druhu jabĺk výživu varím.

K takto pripraveným jablkám nalejeme vodu. Napísala som pol litra, ale tiež to závisí od šťavnatosti jabĺk. Niektoré zimné štrúdláky sú jablká suché, tam dávam skoro liter vody. Dobré je dať najprv pol litra a radšej doliať.

Hrniec s jablkami privedieme k varu a varíme, kým sa jablká nerozvaria. Kašu rozmixujeme ponorným mixérom, alebo v klasickom mixéri. Ešte horúcu detskú výživu ponalievane do pohárikov, zaviečkujeme a vysterilizujeme aspoň 20 minút na 180 stupňov.
Ja ich dávam na plech s vodou do rúry.

Hotové poháre obrátime hore dnom, zabalíme do deky a necháme celkom vychladnúť.

Hodnotenie

ZdieľajPridaj sa
Komentáre

Zobraziť profil remperitka
~ 12.09.2014 - 14:11

prave ju sterilizujem v umyvacke :) :) :) ale robila som iba jablcka ciste bez curku lebo sa chystame na prve prikrmy :)

inak sterilizovanie v umyvacke je uzasna vec, aj leco som tak robim a ziadne sa mi nepokazilo a pohariky vytiahnm pekne ciste a este teple prevratim a necham vychladnut

Zobraziť profil Táňa
~ 12.09.2014 - 15:19

V myčke som ešte nesterilizovala, je to na mňa asi moc moderné, ja som stará škola :-)

Zobraziť profil Badu
~ 17.01.2017 - 09:17

Aj ja práve sterilizujem takúto výživu v umývačke. Výhoda ešte je že sa celá várka 12 pohárov zmestí naraz. Len tvrdá zelenina ako feferonky treba dať 2x. Ale inak umývačku odporúčam vyskúšať.....Je to bez práce nič sa nerozvarí paráda :-)