Jasné že sa dajú kúpiť bežne v obchode, ale domáce sú domáce. Použiť sa dajú aj na rôzne nepečené dezerty. Ale deťom stačia aj samotné :)

Detské piškóty

Suroviny

Najskôr si zapneme rúru na 180 stupňov a ideme na cesto, aby sme upiekli pekné piškóty. V jednej miske ušľaháme bielky s polovinou cukru a pudingovým práškom. Trvá to dlhšie, ale určite to ztuhne. Šľahajte trpezlivo :-)

V druhej miske ušľaháme žĺtky so zbytkom cukru. Opatrne do toho vmiešame trochu snehu. Potom prisýpame múku a zapracujeme ju opatrne do cesta striedavo so snehom.

Cesto vložíme do cukrárskeho vrecúška a na papier na plechu nastriekame piškóty. Ešte ich jemne cez sitko poprášime krupicovým cukrom.

Vložím do rúry asi na 12 minút. Ale to uvidíte sami, až zružovejú, sú hotové.

Hodnotenie

Kategórie

ZdieľajPridaj sa
Komentáre

Zobraziť profil lenbea
~ 23.06.2013 - 17:41
super, ked bude malá väčšia, tak jej ich budem piecť. :)
Zobraziť profil Marienka
~ 11.01.2017 - 12:17
Piskoty su vynikajuce, no nie su take krasne ako vase, stale sa mi roztecu, skuste poradit. Dakujem
Zobraziť profil emko
~ 12.01.2017 - 10:03
Velmi zalezi od velkosti vajicok. Mozno praxou a casom si recept prisposobit sebe a aktualnym surovinam. Tazko poradit viac, taketo domace piskoty jednoducho nebudu nikdy ako z obchodu :) Naposledy som robila piskoty pred par dnami a robila som aj experiment, z niektory plech nechat pred pecenim dlhsie "presusit". Ale v tom az aky rozdiel nebol, skorislo o porcovanie. Dat kusok cesta jemne na plech a netlacit, len opatrne.. a slo to :)