Pudingová plnka s kúskami broskýň na obľúbenom kysnutom ceste s efektnou mriežkou na vrchu.

Koláč je mäkučký, šťavnatý a veľmi chutný, stojí za vyskúšanie.

Mriežkový koláč

Suroviny

 

Cesto:

250

g múka polohrubá

250

g múka hladká

250

ml mlieko

50

g maslo

1

ks vaječný žĺtok

40

g droždie čerstvé

40

g cukor vanilkový

60

g cukor mletý (práškový)
štipka soľ

Krém:

80

g zlatý klas

800

ml mlieko

100

g cukor

Ostatné:

800

g kompót broskyňový

Kysnuté pružné cesto pripravíme tak, že do misky dáme všetky sypké suroviny, v strede vyhĺbime jamku, nalejeme vlažné mlieko a rozmrvíme droždie. Počkáme až droždie nakysne, pridáme žĺtok a mäkké maslo. Vypracujeme cesto a necháme ho pod utierkou vykysnúť. Na prípravu cesta môžete použiť aj pekárničku, alebo robot s hákom.

Cesto rozdelíme na tri časti, dve tretiny cesta rozvaľkáme a položíme na plech jemne vytretý maslom. Na cesto dáme klasicky uvarený vychladnutý puding. Na puding nasypeme na kocky pokrájané broskyne z kompótu (použiť môžete aj iné ovocie, čerstvé, či zavárané).

Zbytok cesta rozvaľkáme do tvaru obdĺžnika a mriežkovým valčekom nakrájame. Ak taký valček nemáte, môžete z cesta narobiť klasické dlhé šúľance, alebo rádielkom nakrájajte pásiky a tie poukladajte na koláč.

Mriežku z cesta roztiahneme a položíme na koláč. Môžeme ju potrieť bielkom, ktoré nám zostalo z vajíčka, použitého do cesta. Vrchné cesto treba rozvaľkať na dlhší a užší pás, pretože ho roztiahneme a tak položíme na koláč.

Koláč necháme ešte krátko podkysnúť a vložíme piecť do vopred vyhriatej rúry na 180 stupňov asi 40 minút.

Vychladnutý koláč pokrájame a vrch môžeme pocukrovať.

Dobrú chuť!

Hodnotenie

ZdieľajPridaj sa
Komentáre

Zobraziť profil remperitka
~ 14.08.2014 - 18:58
krasny kolacik :) ja mam tento valcek uz asi 6 rokov a 2x som sa pokusala vyrobit krasnu mriezku a nejaka som nesikovna ju natiahnut a dat na kolac :( tak super valcek odpociva v sufliku - mozno mu dam este sancu :)