"Amarouny [amarɔʊ̯nɪ] - strava v podobě želatinové hmoty postav z budoucnosti v televizním seriálu Návštěvníci". Toľko definícia podľa Wikipédie :) Skúsili sme najjednoduchšiu variantu aká nás napadla a deti mali o zábavu postarané.

Amarouny

V potravinách so zdravou výživou som objavil tyčinkovú variantu Agaru. V návode na použitie sa uvádza: "Tyčinku namočíme na 30 min. do 0,54 L vody či džusu. Vaříme, až se tyčinka rozpustí." Keďže sme na chate nemali po ruke džús, teplo bolo veľké a zvedavosť ešte väčšia, vyskúšali sme tzv. "HUHU" = voda, citrónová šťava, trstinový cukor :) Do HUHU sme teda namočili tyčinku agaru a následne dali poriadne prevariť, kým sa tyčinka nerozpustila.

Ďalej bolo potrebné vymyslieť, akú formu budú mať budúce amarouny. Zaimprovizovali sme s formou na pečenie muffinkov, ktorú sme pre istotu vystlali potravinárskou fóliou. Do takto pravenej formy sa nalialo agarové HUHU a keď agar začínal tuhnúť, pridali sme čerstvo natrhané ríbezle.

Hodnotenie

ZdieľajPridaj sa
Komentáre

Zobraziť profil Táňa
~ 04.08.2013 - 12:02

Keď som kedysi pozerala ten seriál, túžila som amarouny ochutnať...netušila som, že práve ty ich dokážeš vyrobiť. No paráda, nabudúce sa nechám pozvať na ochutnávku :-)

Zobraziť profil Rutto
~ 25.08.2013 - 12:06

..no agarouny :)