Tieto rožky sú skutočne chrumkavé. Čerstvo upečené (ak ich nezjete) treba dať do mrazničky a po vybratí budú opäť chrumkavé. A ak máte chrumkavé rožky radi, vyskúšajte aj pivné rožky.

Chrumkavé rožky

Suroviny

Na prípravu cesta môžeme použiť pekárničku, program miesenia a kysnutia. Alebo dáme všetky suroviny do misky a mixérom s hákmi cesto spracujeme. Cesto by nemalo lepiť, ak sa vám bude zdať riedke, prisypte troška múky, ak bude príliš tuhé, prilejte piva :-) Poriadne vypracované cesto je po vykysnutí vďaka droždiu a pivu krásne nadýchané a jemné. Vyberieme ho z pekárničky, vytvarujeme bochník, ten rozvaľkáme od stredu ku krajom, koľko sa dá. Cesto potom rádielkom rozdelíme na 12 častí.

Rožky zavinieme tak, že cíp pridržiavame a širšiu stranu zavinieme smerom k cípu. Budeme mať niečo ako croissant, ale ten obomi dlaňami vygúľame na tenký dlhý rovný rožok skoro cez celú šírku plechu. Na každý plech dáme papier, alebo podložku na pečenie a poukladáme 6 rožkov, ďalej od seba. Necháme ešte asi 15 minút podkysnúť, potrieme ich bielkom čo nám ostalo z vajca a posypeme rascou a hrubozrnnou soľou. Vložíme do vopred vyhriatej rúry na 220 stupňov a pečieme asi 5 minút. Potom teplotu znížime na 180 stupňov a dopečieme ešte asi desať minút do chrumkava.

Hodnotenie

ZdieľajPridaj sa
Komentáre

Zobraziť profil Babetta
~ 08.02.2014 - 23:51
Vyzkoušené, výborné, chrumkavé...Mám podobný recept, jen jsem dala 3/4 kostky čerstvého droždí.
Zobraziť profil Trudka4
~ 10.02.2014 - 13:10
Dnes jsem je zkoušela a spíše mi připomínají velké slané mega tyčinky. Mám jich vevnitř i venku křupavé. Má to tak být ? Klasické rohlíky jsou vevnitř měkké a zvenku křupavé. Chuťově jsou výborné. Budeme je zakusovat k hrstkové polévce.