Ražniči je veľmi vďačné jedlo vďaka tomu, že recept je variabilný a hlavne jednoduchý. Pripravovať sa dá na ražni, na grile, na panvici, alebo v rúre. Takisto suroviny na ražniči sa dajú obmieňať od mäsa, cez údeniny, zeleninu, alebo ovocie.

Ja som dnes zvolila kuracie mäso, cherry paradajky, oravskú slaninu, papriku, cibuľu a žltú cuketu. Ražniči pred dopečením som potierala pivom, aby sa nevysušilo a dostalo ten správny šmrnc :-)

Kuracie ražniči

Mäso nakrájame na kocky, pokvapkáme olejom, osolíme a podľa seba ochutíme obľúbeným korením, aké dávame napr. na grilované kura. Mäso premiešame a necháme odležať.
Medzitým cibuľu rozoberieme na lupienky, papriku a cuketu nakrájame na kocky, slaninu podľa potreby tiež pokrájame, aby veľkosť surovín bola približne rovnaká. Cherry paradajky necháme v celku. Všetky takto nakrájané suroviny na ražniči striedavo ponapichujeme na špajdle a uložíme na plech. Na spodok plechu je dobré dať papier na pečenie, šťava sa nepripáli na plech.

Takto pripravené ražniči vložíme do vyhriatej rúry a pečieme na vyššej teplote cca 230 stupňov asi 10 minút. Potom ražniči potrieme pivom, plech dáme do hornej časti rúry, zapneme gril a ešte opekáme zvrchu, pri občasnom potieraní pivom, dokým ražniči nezozlátne. Zatiaľ môžeme pripraviť hranolky a hotové podávať s barbecue sladko - pikantnou omáčkou.

Hodnotenie

ZdieľajPridaj sa
Komentáre

Zobraziť profil Žirafka
~ 12.08.2014 - 12:45
Dobrý den :-) tady je moje varianta kuřecích špízů :-) Ty předem nakládám do domácí marinády, kterou jsem si sama vymyslela ......... jako přílohu dělám domácí hranolky, nebo brambůrky (nesmažím,ale peču na funkci crisp v troubě)a když mám čas,ještě navíc grilujeme buď zeleninu,nebo plním a zapékám paprikové lusky :-) Jinak špízy upravujeme na venkovním grilu.
Zobraziť profil Táňa
~ 12.08.2014 - 14:07
Ahoj Žirafka, ďakujem za lákavú fotku tvojho stola... vidím, že si užívate, ako sa patrí. Keby som nebývala v činžiaku a mala záhradku, tiež by som robila na grile... ale žiaľ, nemôžem mať všetko, ba ani funkciu crips v rúre nemám :-) Ale dala by som sa k vám pozvať na víkend :-)
Zobraziť profil Žirafka
~ 12.08.2014 - 14:31
Táničko :-) já zase vzpomínám na město, kde jsem měla vše po ruce, nikam jsem nemusela autem ......... no,ale je pravda,že to letní venkovní stolování má něco do sebe a aspoň se při mém každodenním vaření dostanu také na chvíli ven na sluníčko :-) A jste k nám zvána :-) ....kdykoliv, aspoň bych si měla s kým popovídat o vaření a pečení .......