Doma máme menšiu detskú oslavu a ja som premýšľala, čo pripraviť, aby si tie naše deťúrence zamaškrtili. Krémové koláče im nechcem dávať, ani čokoládu by príliš nemali. Aspoň podľa ich rodičov. No ale čo oči nevidia, srdce nebolí. A keď ma nikto nevidí, vždy ich obdarujem kúskom kinder čokolády.

Teda, obdarujem? Veď oni sami už vedia, kde ju má babka schovanú :-) A keď sa prikrádajú k tajnej zásuvke so sladkosťami, robím sa, že nepozerám. Potom sa teším ako malé decko, keď vidím tie usmiate očká, a špinavé líčka od čokolády.

Kinder mliečny rez

Suroviny

Žĺtky s cukrom vyšľaháme do peny, primiešame vodu a olej. Prisypeme múku s kypriacim práškom a kakao. Opatrne vmiešame tuhý sneh, vyšľahaný z bielkov.

Pripravíme si dva plytké plechy, na ktoré dáme papier na pečenie a hmotu na ne rozdelíme. Rozotrieme do tvaru obdĺžnika a pečieme v horúcej rúre na 180 stupňov asi 15 minút.

Po upečení papier s cestom na chvíľu položíme na mokrú utierku, aby išiel papier ľahšie stiahnuť. Pripravíme plnku tak, že všetko v miske metličkou vyšľaháme a natrieme na jeden plát cesta... a prikryjeme druhým plátom. Kinder mliečny rez necháme aspoň dve hodiny stuhnúť v chladničke a nakrájame.

Hodnotenie

Kategórie

ZdieľajPridaj sa
Komentáre

Zobraziť profil alenka08116
~ 08.05.2014 - 15:15

Pekný deň,chcem sa spýtať na ako veľký plech mi vojde cesto?Dakujem

Zobraziť profil Táňa
~ 08.05.2014 - 15:29

Použila som klasický plytký plech 38x28