Punčáky sú naším favoritom v zákuskoch. Sú voňavé a extra šťavnaté.

Použite hlboký plech veľký 40x40 cm.

Punčáky

Suroviny

 

3 x korpus:

5

ks vajce

8

PL voda

250

g múka polohrubá

200

g cukor mletý (práškový)

1/2

ks kypriaci prášok

Ostatné:

500

g džem pikantný

podľa potreby

sirup punčový

Citrónová poleva:

300

g cukor mletý (práškový)

2

ks citrón

Punčový sirup pripravíme tak, že zmiešame 500 ml malinového sirupu, 100 ml rumu, šťavu z jedného citróna a z jedného pomaranča a asi 100 ml vody.

Najskôr upečieme 3x piškótový korpus, každý z 5 vajec. Žĺtky vyšľaháme s cukrom do peny, po lyžiciach pridávame vodu a postupne vmiešame múku s kypriacim práškom. Potom len zľahka vmiešame tuhý sneh z bielkov. Hmotu rozotrieme na papier na plechu a dáme piecť na 180 stupňov, necelých 20 minút. Takto upečieme všetky tri korpusy.

Spodný korpus necháme na plechu a natrieme ho väčšou polovicou džemu. Na to položíme druhý korpus a poprskáme ho pomarančovým sirupom, asi 100 ml. Potom namočíme štetec do punčového sirupu a postupne navlhčíme celý stredný korpus. Natrieme ho zbytkom džemu a položíme naň tretí korpus. Poriadne dlaňami všetko stlačíme, zakryjeme fóliou, zaťažíme druhým plechom a dáme na noc do chladničky.

Druhý deň punčový rez polejeme citrónovou polevou: 300g cukor mletý, šťava z dvoch citrónov a trošku potravinárskeho farbiva sa poriadne vymieša. Ak je poleva hustá, pridá sa po lyžiciach horúca voda.

Hodnotenie

ZdieľajPridaj sa
Komentáre

Zobraziť profil svetlany40
~ 16.12.2015 - 16:00
Pri mojej narodeninovej kytici sa krasne vynimaju lahodne puncaky , ktore som k tejto prilezitosti pripravila🌺🌻🌼🌹🌷 Podla tychto receptov sa to pecie samo😀
Zobraziť profil mayyka
~ 19.04.2020 - 13:36
Piekla som uz viackrat a je vyborny, my bez rumu, len s esenciou (puncova aj rumova) lebo ho jedia prevazne deti. Trochu som si ho upravila, peciem 2 platy zo 4 vajec a jeden zo 6 vajec, ten davam do stredu. Dzem pouzivam malinovy z Lidla, celu flasku na jeden plat. Tato kombinacia nam velmi chuti.
Zobraziť profil emko
~ 19.04.2020 - 13:40
Si ma navnadila, musím ho zase upiecť :) Vďaka za koment :)