Nie je nad rýchle a jednoduché dezerty! Korpus na túto piškótovú roládu vás určite nesklame. Recept zvladne každý a roláda sa vždy podarí.
Tentokrát je plnená banánom a domácou nutelou. Poleva je cukrová, ale skúste improvizovať, výborná je aj poleva karamelová. Prípadne namiesto nutely môžete potrieť roládu džemom. Fantázii sa medze nekladú :)

Rýchla banánová roláda

Suroviny

 

Cesto:

4

ks vajce

4

PL cukor

4

PL múka polohrubá

Poleva:

200

g cukor mletý (práškový)

2

PL šťava citrónová

1-2

PL voda

1

PL prášok kakaový

Ostatné:

nutella
banán

Bielky ušľaháme s cukrom do husteho "snehu" a potom postupne prišľaháme žĺtka. Opatrne stierkou po lyžiciach primiešame aj múku.

Cesto rozotrieme na papier na plechu, aby bolo rovnomerné. Pečieme v rozohriatej rúre na 200 stupňov asi 10 minút. (Rúru neotvárame!)

Upečené cesto vyklopíme hneď po vybratí z rúry na plátenú utierku navlhčenú studenou vodou. Zatočíme do tvaru rolády a necháme pár minút vychladnúť.

Po vychladnutí korpus rozmotáme, potrieme tenkou vrstvou nutely, poukladáme banány a opäť zvinieme.

Cukor s citrónovou šťavou vymiešame do polevy. Ak by bola poleva príliš hustá, pridáme trocha vody. Malé množstvo si odložíme, tam primiešame kakaový prášok. Bielou polevou polejeme roládu a keď vyschne, ozdobíme roládu aj zvyškom kakaovej polevy.

Hodnotenie

ZdieľajPridaj sa
Komentáre

Zobraziť profil Janka7773
~ 18.10.2013 - 08:04

Táni, túto roládu som piekla včera večer. Príde mi dnes návšteva a nevedela som, či dnes poobede , stíham ,... teraz už viem, že by som určite stihla :-) vyzerá famózne a chutiť bude určite tak isto, keďže sú tam samé chutné veci.
Aj samotné surové cesto je mňam, decká boli zalepené až za ušami :-) a to sú už dosť veľké