Muffinky sú výborné, pretože sú jednoduché na prípravu, rýchlo hotové a s dobrým základným receptom ich môžete ľubovoľne obmieňať. A toto taký recept je :)
Namiesto pistácií, vanilky a zeleného čaju skúste mandle alebo iné oriešky, čokoládu, škoricu. Muffiny sú skvelé aj samotné. Ideálne ako desiata pre deti, alebo manželovi do roboty ku káve. Ak chcete niekoho zaujať, pretože predsa len jeme aj očami, môžete ako ja pridať krémovú smotanovú polevu a pár orieškov na ozdobu.

Z tejto dávky vychádza 12 ks a máte ich hotové za pol hodinku.

Pistáciové muffiny so zeleným čajom

Suroviny

 

Cesto:

200

g múka hladká

100

g cukor trstinový

2

KL kypriaci prášok

1

KL čaj

80

g pistácie
štipka soľ

1/2

hrnčeka mlieko

1/2

hrnčeka maslo

1

ks vajce

pár

kvapiek extrakt vanilkový

Poleva:

120

g syr lučina

100

g smotana kyslá

1

ks cukor vanilkový

V mažiari alebo dôkladne v dlaniach si rozdrvíme lyžičku zeleného čaju na prášok. Ten zmiešame v jednej miske spolu s múkou, cukrom, kypriacim práškom a soľou.

V druhej miske premixujeme vajíčko s roztopeným maslom, mliekom a vanilkovým extraktom. Túto hmotu prilejeme k suchej zmesi v prvej miske. Všetko spolu miešaním spojíme.

Nasekáme nesolené pistácie, z ktorých si malú časť odložíme na ozdobovanie. Nasekané pistácie vmiešame do cesta, ktorým naplníme silikonové muffinkové formičky (12 ks).

Dáme piecť do vyhriatej rúry na 200 stupňov a pečieme 18 až 20 minút.

V miske vymiešame lučinu so smotanou a cukrom. Touto zmesou ozdobíme vychladnuté muffinky a pistáciami, ktoré sme si pri príprave odložili, ich posypeme.

Hodnotenie

ZdieľajPridaj sa
Komentáre

Zobraziť profil Táňa
~ 13.04.2015 - 16:13
škoda že som na ne nepočkala, vyzerajú božsky :-)
Zobraziť profil emko
~ 13.04.2015 - 16:17
neva nabuduce, aspon skúsim novú variantu :)