Jednoduchý a dlho šťavnatý koláčik. Každý ho volá ináč, tento recept je od našej tety Darinky. Tá tieto pudingáče milovala. V kuchyni trávila skoro všetok svoj čas. Mala tam aj telku, štrikovanie, pračku a kuchyňa bola jej obývačka. Keď nepiekla, vyvárala, ale hlavne rada jedla :-)

Rozpis je na klasický plech 32 x 40 cm.

Pudingáče

Suroviny

 

Cesto:

5

ks vajce

50

ml voda

100

ml olej

250

g cukor

250

g múka polohrubá

1

ks kypriaci prášok

Puding:

2

ks puding čokoládový

4

PL cukor

800

ml mlieko

Na potretie:

600

ml smotana kyslá

250

ml smotana na šľahanie

4

ks cukor vanilkový

Na posypanie:

prášok kakaový

Dôležité je najskôr uvariť hustejší čokoládový puding a nechať ho trocha vychladnúť. Potom v jednej miske vyšľaháme do tuha bielky so štipkou soli a v druhej vyšľaháme žĺtky s cukrom do hustej peny. Pomaly do žĺtkov prilievame horúcu vodu, šľaháme a prilejeme aj olej. Do takto vyšľahanej hmoty pomaly vmiešame striedavo preosiatu múku s kypriacim práškom a sneh. Cesto vylejeme na vymastený a múkou vysypaný plech. Veľkou lyžicou porobíme na cesto kôpky pudingu. Koláč dáme do vopred vyhriatej rúry a pečieme na 180 stupňov asi 40 minút.

Než sa pudingáč upečie, v miske vymiešame tri kyslé smotany, jednu šľahačku a štyri vanilkové cukre. Túto smotanovú zmes preložíme na horúci koláč a rovnomerne rozotrieme. Necháme vychladnúť a dáme do chladničky aspoň na pár hodín stuhnúť. Na vychladnutý pudingáč cez sitko nasypeme kakao. Pokrájame na kocky cez puding, aby vynikla štruktúra.

Hodnotenie

ZdieľajPridaj sa
Komentáre

Zobraziť profil Medovnicek
~ 13.05.2015 - 19:03
Ja mám recept odložený z nejakého časopisu, ale už som veru naň aj zabudla, vďaka za pripomenutie, určite ho vyskúšam
Zobraziť profil qwerova
~ 21.05.2017 - 18:45
Tu šlahačkovu mame aj vyšlahat,alebo len vmiešat do tej kyslej smotany.Dakujem
Zobraziť profil emko
~ 21.05.2017 - 19:52
Môžeš a nemusíš, ako chceš :)