Klasická babičkovská nedeľná bábovka, ktorú zvládne každý začiatočník. Bábovka je šťavnatá, voňavá a veľmi chutná.

Trená bábovka

Suroviny

 

Maslo (zmäknuté) utrieme s cukrom a vanilkovým cukrom do peny. Použijeme mixér s metličkami, alebo varešku, ale to trvá dlhšie. Postupne prišľahávame žĺtky, pridáme nastrúhanú kôru z citróna a pridáme podľa chuti aj citrónovú šťavu.

Keď je pena krásne hustá, začneme prilievať postupne vlažné mlieko a na striedačku prisypávame múku zmiešanú s kypriacim práškom. Potom opatrne stierkou primiešavame ručne krúživými pohybmi tuhý sneh vyšľahaný z bielkov.

Z tejto hmoty trochu odlejeme do druhej misky a primiešame do nej lyžicu kakaa.

Formu na bábovku vytrieme maslom a vysypeme múkou. Nalejeme najskôr trochu svetlého cesta a potom na striedačku prilievame aj kakaové. Na vrch nalejeme zbytok svetlého cesta. Formu vložíme do rúry a pečieme na 170 stupňov asi hodinu. Pre istotu vyskúšame špajdľou, či je cesto upečené.

Upečenú bábovku vyklopíme a pocukrujeme.

Po vychladnutí ju nakrájame na porcie.

Hodnotenie

ZdieľajPridaj sa
Komentáre

Zobraziť profil MOJUnka
~ 12.02.2014 - 20:06
Ahoj, zkůšala som tuto vynikající bábovečku!!!!! je fakticky lehučká a superní!!!! Jen sa chcu zeptat, či dáváš do těsta múčkový/práškový cukr a nebo cukr krupicu? Přidávám sem fotečky..... Budu dělávat!!!!!
Zobraziť profil svetlany40
~ 29.12.2015 - 01:47
Prave vytiahnuta z rury . Vonia kraaaaasne 😀
Zobraziť profil Táňa
~ 29.12.2015 - 07:35
Máš super formu. Páči sa mi.
Zobraziť profil svetlany40
~ 29.12.2015 - 15:03
Dakujem , zacala som zbierat biele keramicke formy . Paci sa mi , ked su povesene na stene . Od vcera je babovky znacne mnozstvo fuc 😀