Bábovka je v našich končinách zrejme najznámejší múčnik. Kedysi sa bábovka podávala v každej lepšej cukrárni ku káve, či čaju. Je to typický koláč nielen na Slovensku, ale i v Česku, Poľsku, alebo Rakúsku. Niečo ako bábovky sa pečú aj vo Švajčiarsku a južnom Nemecku (Gugelhupf) v Taliansku (Panettone) a vo Francúzsku (Baba au rhum).

Ak si chcete pochutnať na dobrej bábovke, potrebujete k tomu to správne cesto, nejakú primeranú formu, do ktorej ho vylejete, a potom by ste mali ešte dodržať správny postup pečenia, aby sa vám bábovka nepripálila, alebo nezostala nedopečená.

Citrónová bábovka

Suroviny

Do misky dáme múku, kypriaci prášok, smotanu a cukor, rozklepneme vajíčka, nastrúhame kôru z dvoch citrónov, a pridáme aj vytlačenú šťavu. Všetko spolu premiešajte.

Cesto vložíme do pripravenej formy. Ak máme silikónovú, opláchneme ju predtým vodou. Ak máte inú formu, vymažeme ju tukom a vysypeme múkou.

Vložíme do vyhriatej rúry na 180 stupňov (zakryté alobalom) a pečieme asi 50 minút. Potom dáme alobal preč a dopečieme ešte 10 minút.

Bábovku po upečení vyberieme z formy a pocukrujeme.

Táto bábovka nie je príliš sladká a krásne vonia citrónami.

Hodnotenie

ZdieľajPridaj sa
Komentáre

Zobraziť profil janula
~ 01.09.2013 - 18:55
táto bábovka je vynikajúca. Odkedy som ju našla, piekla som ju niekoľkokrát, hlavne v zime. Vôňa citrónu a jeho chuť v bábovke boli ako závan prichádzajúcej jari, avšak tá stále nie a nie príst.........
Zobraziť profil Maruška3
~ 30.09.2019 - 20:14
Super recept. Skúsila som prvýkrát a hneď sa bábovka vydarila. Použila som silikónovú formu a po vychladnutí sa nám predstavila chutná dobrotka.
Zobraziť profil emko
~ 05.10.2019 - 15:21
Super :)