Makové rezy s makovou plnkou

emko ~ 15. február 2020 - 12:50

Toto sú totálne makové rezy pre makoholikov. Makový korpus bez múky v spojení s makovou plnkou je skutočne fantastický. Môžete piecť v okrúhlej forme makovú tortu, alebo na menšom plechu makové rezy.

Suroviny
Korpus:
 
 
280
g
Plnka:
 
 
200
g
2
PL
350
ml
300
g
Sezóna

12 žĺtkov s cukrom vyšľaháme do peny. Pridáme mletý mak a vymiešame. Zo 14 bielkov ušľaháme tuhý sneh. Opatrne, postupne ho vmiešame do makovo-žĺtkovej zmesi.

Cesto rozdelíme do dvoch tortových guľatých foriem (v prípade rezov na jeden hlbší menší plech). Ak vám nevadí múka, formy vymažte a vysypte múkou. Celiatikom odporúčam formu vystlať pomaslovaným papierom na pečenie. Vložíme do rúry a pečieme na 160 stupňov asi 40 minút.

Po upečení každý korpus prerežieme na dve polovice. Dostaneme 4 rovnaké okrúhle pláty, ktoré následne naplníme plnkou. Ak pečieme na plechu, korpus rozdelíme len na polovicu a naplníme.

Krém: Mak s mliekom povaríme do zhustnutia a necháme vychladnúť. Žĺtky s cukrom vyšľaháme do peny, pre istotu nad parou. Do vychladnutých žĺtkov vmiešame maslo a vyšľaháme znovu do peny. Pridáme vychladnutý uvarený mak a rum (pre deti rumovú arómu). Poriadne vyšľaháme lahodný krém.

Týmto makovým krémom natrieme jednotlivé tortové korpusy. Časť plnky si necháme na horný korpus a okraje torty. Ak robíte makové rezy, plnku rozdeľte na dve polovice, jednu dajte do stredu a druhú na vrch rezov.

Makové rezy necháme do druhého dňa v chladničke a potom nakrájame túto šťavnatú makovú delikatesu.

Komentáre

haluska ~ 1. jún 2020 - 3:51

Prosím Vás, asi aký veľký hlboký plech by bol vhodný, keď to nechcem piecť v tortovej forme?

0

sju ~ 13. marec 2016 - 9:09

Najlepší makový koláč,aký som jedla! Trochu pracný na prípravu, ale ten výsledok, to fakt stojí za to :) nevydržal ani deň, všetci sa oblizovali!

0

evaka ~ 19. apríl 2014 - 6:38

Tak dnes som si túto delikatesu dopriala na narodeniny... ďakujem za ďalší fantastický recept

0

sandalka ~ 18. marec 2014 - 6:30

Cez vikend urcite neodolam a vyskusam tento recept. Na prvy raz z polovicnej davky, ak splni ocakavanie, prekvapim dobrotou aj sirsiu komunitu kostovnikov.

0

DanAdam ~ 1. november 2013 - 11:42

Toto musi byt skvele, co dodat, skoda ze nie som vasa dcera :o) Tiez som makoholik.

0

klaura ~ 21. máj 2013 - 14:02

na toto sa už dávno chystám ... musí to byť veľmi dobré ... :)

0
Nezabudni sa s receptom podeliť aj s ostatnými, podporíš tým moju prácu. Ďakujem!
Tento recept nájdete v nasledujúcich kategóriach:

Zdielaj