Tento múčnik je náš rodinný klenot, ktorý robila naša drahá teta Darinka. Volali sme ho na záhorí ŠMORŇ, zrejme podľa známeho kaiserschmarrn - cisársky trhanec.

Tento Darinkin šmorň je z detskej krupice, podáva sa s detskou výživou. Je plný hrozienok, opražených mandľových lupienkov a vonia škoricou, maslom a vanilkou.

Krupicový trhanec

Suroviny

 

Cesto:

2

ks vajce

3

PL krupica detská

150

ml mlieko

1

KL cukor
štipka soľ
štipka sóda jedlá

Ostatné:

2

PL maslo

1

PL hrozienka

1

PL lupienky mandľové

1

ks cukor škoricový

1

ks cukor vanilkový

1

PL cukor mletý (práškový)

Do hrnčeka dáme krupicu, zalejeme ju mliekom, pridáme cukor, štipku soli a dve celé vajcia. Premiešame a krupicu v mlieku necháme chvíľku nabobtnať. Potom pridáme štipku sódy bicarbóny, alebo kypriaceho prášku a znovu zamiešame. Cesto by malo byť hustejšie ako na palacinky.

Na panvicu dáme ohriať lyžicu masla a nalejeme cesto. Keď sa začne cesto na okrajoch zaťahovať, nasypeme naň hrozienka. Necháme celkom zatiahnuť a na vrch nasypeme škoricový cukor a mandľové lupienky. Omeletu obrátime opekať z druhej strany. Cukor s mandľami skaramelizuje.

Lopatkou podvihneme okraj, pod omeletu vložíme druhú lyžicu masla a dopečieme. Potom vezmeme dve drevené varechy a upečené cesto natrháme na malé kúsky a tie ešte krátko opečieme. Ihneď preložíme na tanier a podávame posypané vanilkovým cukrom zmiešaným s cukrom práškovým. Samozrejme s jablkovým pyré.

Hodnotenie

ZdieľajPridaj sa
Komentáre

Zobraziť profil honestka
~ 22.09.2014 - 22:05
Mozem len doporucit! Nepoznala som pokial si ho neuviedla verejne a v nasej domacnosti pre mojho draheho ostal #1 hlavne ked sa jedna o RYCHLE sladke jedlo /okrem tych hrozienok, ktore nejdu v nicom iba ako samostatny smak/. Inac presne takto -POCHUTKA- pre tych co maju radi sladke. Aj ho volam "Darinkin trhanec" ako si ho nazvala a teda dakujem. Pozdravujem. hugs.