Cuketový koláč

emko ~ 8. júl 2024 - 14:53

Recept na úžasný, jednoduchý, šťavnatý cuketový koláč. Pretože cukiet nie je nikdy dosť, že áno :)

 

Sezóna

Cuketu nastrúhame a zmiešame spolu so všetkými surovinami uvedenými v recepte. Recept môžeme vylepšiť hrozienkami (50g) a orechami (30g), pokiaľ ich máte radi a po ruke. Cesto vylejeme na vymaslovaný a múkou vysypaný stredne veľký plech.

Cuketový koláč vložíme do trúby vyhriatej na 180 stupňov. Asi po 25 minútach vyskúšame špajdľou, či je už upečený. Koláč nepotrebuje žiadne zdobenie, ale môžeme ho potrieť domácim broskyňovým džemom, jemne poliať čokoládou a posypať kokosom.

Komentáre

Houska ~ 23. október 2019 - 5:21

Prvně jsem ho ochutnala od kolegyňky z práce. Dobrota. Včera jsem ho upekla, ale na základě recenzí ubrala olej i cukr. Přidala 1 vejce, brusinky a kandované ovoce, místo vanilkového cukru a skořice jsem dala skořicový cukr. Potřela domácí marmeládou a hned po registraci to bude můj první v oblíbených. Mňamka

0

Jill ~ 25. júl 2019 - 9:42

Koláčik je úžasný. Ďakujem za veľmi dobrý recept. Málinko som si ho pozmenila - do cesta som dala 3 vajíčka, o polovicu menej oleja (150 ml) a trošku menej cukru (250 g), nakoľko ide na vrch ešte sladký džem a čokoládová poleva. Recept si odkladám medzi svoje naj :-).

0

Suzai1802 ~ 15. august 2017 - 12:17

Výborný koláčik, práve som ochutnala. Čokopolevu som skúsila podľa Klaury z komentárov a krásna textúra, určite ešte budem robiť (koláč aj polevu).

0

Miška Hriska ~ 23. júl 2016 - 7:18

váš recept je úžasný , koláč je jemný ľahký no ja som ho doladila suš. slivkami a slivk. domácim lekvárom a poliala som ho ešte čokoládou ....mňam super cesto dá sa s ním kombinovať akokoľvek či orechy ,suš.ovocie alebo kokos :) Ďakujem :)

0

Rutto ~ 17. august 2015 - 12:15

Konecne som do deciek dostal cuketu =)
Recept je supyš dik zaň...

... miesto vanilky som dal rumovu aromu a orechy napolovicu vlasske s lieskovcami a dobru hrst struhaneho kokosu...

0

janula ~ 8. júl 2014 - 14:44

cuketový koláč vyskúšaný, je naozaj vynikajúci. Tak ako písala Klaura, dala som
menej oleja (bolo to odhadom cca 1 1/2 dcl a o 1 vajíčko viacej. Bola to naozaj rýchlovka, všetko zmiešané v jednej mise, dať na plech a už len čakať kedy bude hotovo a tá poleva, ktorú nám prezradila Klaura tak tá je vynikajúca............
Vyskúšala som aj druhý cuketový koláč s makom a citrónovou polevou čo tu je a ten je tiež vynikajúci..... jeden lepší ako druhý ale rozhodnúť sa len pre jeden sa veru nedá...... a Táničkin cuketový nákyp tiež nemá chybu........
V záhrade je ešte kopec cukiet, tak prídu na radu určite aj ostatné recepty........

0

jarmila ~ 16. august 2013 - 11:21

Jej, tak tento koláčik mám akurát v rúre. Ešte som ho nejedla, len mi bol doporučený a keďže sa mi urodili cukety, tak skúšam. Mám ho z iného zdroja, ale je presne akoby odtiaľto.

0

klaura ~ 18. júl 2013 - 12:27

vyskúšané ... je skutočne vynikajúci ... neuveríte, že je z cukety ... :)
znížila som však množstvo oleja na 2 dl (aj to sa mi zdá ešte veľa ... ) a pridala som 1 vajce ...
ďakujem za skvelý recept ... :)

na upečený som natrela višňový džem a poliala som ho najlepšou polevou na svete ... :) mám ju od mojej mamky a tá zas od svojej mamky, ktorá bola vychýrená svadobná pekárka a cukrárka :

prezradím recept:

80 g masla (nenahrádzať ničím iným !!!)
100g prášk.cukru preosiať
1PL mlieka
l PL maizeny
1PL kakaa

pomaličky rozpúšťať v kastróliku za stáleho miešania ...

0
Nezabudni sa s receptom podeliť aj s ostatnými, podporíš tým moju prácu. Ďakujem!
Tento recept nájdete v nasledujúcich kategóriach:

Zdielaj