Hrášková polievka s karotkou a mrveničkou

emko ~ 29. máj 2020 - 12:28

Jednoduchá polievka z jarnej čerstvej zeleniny. Jej chuť je veľmi jemná a vhodná najmä pre deti. Je dobré mať po ruke v mrazáku vždy pripravený vývar, najlepšie kurací. Potom máme takúto fajnovú polievku pripravenú raz dva :)

Suroviny
300
g
1
ks
2
PL
 
štipka
1
ks
 
 

Mladý hrášok vylúpeme zo strukov. Očistíme karotku a nakrájame na tenké kolieska. Na masle na strednom plameni orestujeme nasekanú cibuľu, pridáme hrášok s karotkou a soľ. Restujeme spolu, kým karotka nezmäkne.

Zalejeme vývarom a varíme asi 10 minút. Medzitým si z 1 vajca a 100 gramov múky spravíme tuhší bochníček na mrveničku. Cesto nastrúhame na hrubom strúhadle na dosku, alebo môžeme rovno do vriacej polievky.

Mrveničku necháme v polievke chvíľku povariť a podávame.

Komentáre

melishka7 ~ 13. marec 2019 - 3:01

tuto polievku moja dcerka zboznuje, varim ju velmi casto 👌🏼

0

emvar ~ 2. február 2018 - 5:02

Opäť výborný recept. Len by som prosila o nejakú fintu, aby sa mi tá mrvenička nelepila na dosku. Keďže som ju robila z dvojnásobnej dávky, tak to strúhanie chvíľku trvalo a nejaká časť sa mi zlepila dokopy. Dá sa tomuto vyhnúť?

0

IvkaS ~ 30. máj 2015 - 5:36

Polievočka je veľmi jednoduchá a chutná. Okamžite som ju zaradila do svojho receptára. :)

0

Naty ~ 19. júl 2013 - 5:50

Božská! Aj môj nepolievkový ocino pri nej robil "mňam" a "mmmmm", presne ako deti :) Čo sa dá robiť, sladkosť mrkvičky a sviežosť hrášku zo záhradky dostane každého :)

0
Nezabudni sa s receptom podeliť aj s ostatnými, podporíš tým moju prácu. Ďakujem!
Tento recept nájdete v nasledujúcich kategóriach:

Zdielaj